دفتر ساده سیمی به عنوان یکی از ابزار های خفه کننده

دفتر ساده سیمی یک بلوک ورق که در یک طرف ورق بسته شده است. تعاریف در لغت نامه های توضیحی Ushakov و Ozhegov تأکید می کند که ورق های نوت بوک باید پاره شوند، اگرچه استفاده مدرن روزمره از کلمه این ویژگی را منعکس نمی کند.

لغت دفترچه یادداشت به زبان روسی از فرانسوی قرض گرفته شده است (بلاک یادداشت های فرانسوی، bloc de papier à notes – قطعه ای از کاغذ برای یادداشت ها)، جایی که به محصولی با برگه های گشاد نیز اشاره می کند.

در زبان های فرانسوی، ایتالیایی، روسی و اوکراینی به برنامه کامپیوتری Notepad اشاره دارد.

کلمه انگلیسی “block-note” وجود ندارد. آنالوگ ها «نوت بوک» و «نوت پد» هستند، اما این عبارات احتمال پاره شدن ورق را نشان نمی دهند. این اصطلاحات به وضوح نوع چسباندن ورق – افقی یا عمودی را نشان می دهد.

 

دفترچه یادداشت – به معنای واقعی کلمه “کتابی برای یادداشت ها” – مانند یک کتاب باز می شود و یک دفترچه است. دفترچه یادداشت – یک بلوک از ورق ها که در امتداد لبه بالایی با هر نوع بست – منگنه، چسب، دوخت روی یک نخ بسته شده است.

انواع لوازم التحریر ارائه شده در بازار کشورهای انگلیسی زبان را همیشه می توان با وجود کلمات “book” و “pad” در نام محصول به وضوح شناسایی کرد و در نتیجه می دانید که دفترچه یادداشت مانند یک باز می شود. کتاب، و دفترچه یادداشت مانند یک دفترچه یادداشت.

موارد خاص – کتاب انشاء – دفتری رایج برای تحصیل در آمریکا و کانادا – همیشه مانند یک کتاب به صورت افقی باز می شود. پد قانونی – پد قانونی معروف با ورق های زرد، همیشه به صورت عمودی باز می شود.

تمایز بین اصطلاحات نوت بوک، دفترچه یادداشت و نوت بوک مبهم است و در لغت نامه ها یا اسناد رسمی روسیه نشان داده نمی شود. با این حال، باید توجه داشت که در تایپوگرافی، تمایز واضحی بین مفاهیم یک دفترچه (از جمله به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از یک کتاب و یک دفترچه یادداشت وجود دارد، زیرا از دفترچه هاست که یک بلوک کتاب “جمع آوری” و به هم دوخته می شود). و یک دفترچه یادداشت

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.